Zbarvení

 

Bílá → tmavooká X Bílá → červenooká

BÍLÁ TMAVOOKÁ

Jasně bílé zbarvení. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je rubínová až tmavě hnědá, nebo modrá.

 

 
X

 
BÍLÁ ČERVENOOKÁ

 
Jasně bílé zbarvení. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je jasně červená.

 

 

Buff → tmavooká X Šafránová → červenooká

BUFF
Okrově žlutá barva (žlutohnědá) ve studeném tónu, nesmí mít oranžový nádech. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je ohnivá až tmavě hnědá.

 

 
X

 
ŠAFRÁNOVÁ

 
Jasně zlato žlutá barva. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je červená.

 

 

Oranžová → tmavooká X Zlatá → červenooká

 

ORANŽOVÁ

 
Jasně zlato oranžová barva. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je ohnivá až tmavě hnědá.

 

 
X

 
ZLATÁ

 
Jasně zlato oranžová barva v teplém tónu. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je červená.

 

 

Čokoládová → tmavooká X Béžová → červenooká

ČOKOLÁDOVÁ


 
Čokoládová barva je barva hořké čokolády, tedy co nejtmavší hnědá s co nejmenším prosvětláním. Uši, oční víčka, nohy i drápky s tmavě hnědé. Barva očí je tmavě hnědá, nebo ohnivá.

 


 
X

 
BÉŽOVÁ

 
Béžová barva je ředěná čokoládová barva, má mít světle hnědý tón bílé kávy s šedým nádechem. Uši, oční víčka, nohy i drápky jsou bez pigmentu. Barva očí červená.

 
 

Krémová → tmavooká X Ice Cream → červenooká

 
 Krémo
Co nejsvětlejší žlutá barva - tzv. barva duny. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je ohnivá až tmavě hnědá.

 

 
X

 
ICE CREAM

 
Velmi světle žlutá barva. Uši, oční víčka, nohy i drápky bez pigmentu, růžové. Barva očí je červená.

 

 

Černá → tmavooká X Červená → hnědooká

ČERNÁ

 
Černá barva s co nejmenším prosvětláním a výrazným leskem bez hnědého závoje. Uši, oční víčka, nohy i drápky s černým pigmentem. Barva očí je velmi tmavě hnědá až černá.

 

 

 
X

 

 
ČERVENÁ

 
Kaštanovo červená barva, žádoucí je co nejtmavší odstín, ale bez černého závoje. Uši, oční víčka, nohy i drápky tmavé až černé. Barva očí je hnědá.

 
 
Aguti
SKOŘICOVÁ AGUTI
 
Skořicová aguti má spodní barvu čokoládovou, krycí barvu stříbřitě bílou, oči ohnivé. Uši, oční víčka, nohy i drápky jsou světle hnědé.

 

 

 
X

 

 
STŘÍBRNÁ AGUTI

 
Stříbrná aguti má spodní barvu černo modrou, krycí barvu stříbřitě šedou, oči ohnivé, pigment na uších, očních víčkách a nohách je černý.

 

Solid Aguti

 

PUVOD

 
Barvy aguti pochází z původního divokého morčete, jsou složeny ze dvou barev - spodní a krycí barvy. Jednotlivé chlupy jsou zbarveny spodní barvou, krycí barvou a špička chlupu spodní barvou, toto střídání barev na jednotlivých chlupech vytváří tzv. ticking. Barva solid aguti je bez tzv. divokých znaků (kruh okolo očí, břišní pruh), ticking má být co nejtmavší a pravidelný.

 

 
ZLATÁ SOLID AGUTI

 
Zlatá solid aguti má spodní barvu černo modrou, krycí barvu červenou, oči velmi tmavě hnědé až černé, pigment na uších, očních víčkách a nohách je černý.

 

 

 
X

 

 
ŠEDÁ SOLID AGUTI

 
Šedá solid aguti má spodní barvu černo modrou, krycí barvu krémovou, nebo buff, oči velmi tmavě hnědé, pigment na uších, očních víčkách a nohách je černý.

 

 

 
X

 

 
STŘÍBRNÁ SOLID AGUTI

 
Stříbrná solid aguti má spodní barvu černo modrou, krycí barvu stříbřitě šedou, oči ohnivé, pigment na uších, očních víčkách a nohách je černý.

 

 

 
X

 

 
SKOŘICOVÁ SOLOD AGUTI

 
Skořicová solid aguti má spodní barvu čokoládovou, krycí barvu stříbřitě bílou, oči ohnivé. Uši, oční víčka, nohy i drápky jsou světle hnědé.